Zniszcz wszystko, co zmniejsza Twój apetyt na seks

Zniszcz wszystko, co zmniejsza Twój apetyt na seks

Stan pełnej gotowości i niewyczerpanych chęci do uprawiania seksu minął razem z… No właśnie z czym? Jesteś w stanie określić, czemu twoje libido sięgnęło dna i dlaczego? Jest kilka sposobów, aby apetyt na „te rzeczy” wrócił, a Ty znów cieszył się udanym życiem seksualnym.

Za każdą odmową stoi jakaś przyczyna – zawsze, kiedy odmawiasz sobie albo komuś seksu musi być jakiś powód. Kluczem do sukcesu jest, jeśli potrafisz go określić. Wtedy bez problemu znajdziesz rozwiązanie. Przyczyny techniczne, brak nastroju i rutynę jesteś w stanie załatwić w kilka minut.

Problemy natury technicznej

Seks należy do przyjemności, jednak kiedy te przyjemność zakłóca dyskomfort lub zawodzi nasz organizm, ochota na niego może zniknąć. Mężczyźni odmawiają seksu najczęściej wtedy, kiedy mają problemy z erekcją. Przytrafia się to nawet młodym mężczyznom, jednak w większości dotyczy tych po 45 roku życia. Czasem wystarczy zmiana diety, trochę aktywności fizycznej i zmniejszenie stresu. Zdarza się jednak tak, że zaburzenia erekcji wymagają leczenia farmakologicznego preparatami na bazie sildenafilu – powinno się to odbyć pod kontrolą lekarza, mimo iż większość tych środków dostaniemy bez problemu bez recepty. U kobiet ochota na seks znacznie się zmniejsza, kiedy czują dyskomfort podczas stosunku np. z powodu suchości w pochwie. Pomocne w tej sytuacji są lubrykanty np. Durex Intense, Unimil Classic, Intimel, które znacznie poprawią komfort, a w zależności od składu, mogą również potęgować doznania.

Stan psychiczny partnerów

Przewlekły stres, nawał obowiązków w pracy i w domu, problemy finansowe to duże obciążenie psychiczne, które wpływa na chęć do współżycia i może powodować problemy z erekcją. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się wszystkich problemów w jeden dzień jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W takich sytuacjach może pomóc interwencja psychologa, który podpowie jak radzić sobie ze stresem, jak zorganizować czas i poukładać nasze życie, abyśmy mimo kłopotów umieli znaleźć czas na relaks i seks.

Leki zmniejszające libido

Czasem nawet nie jesteśmy świadomi, że leki, które przyjmujemy, mogą wpływać na nasze libido. Należą do nich antydepresanty, leki przeciwhistaminowe i preparaty antykoncepcyjne. Leków na depresje nie możemy odstawić, jednak jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne, możemy wymienić je na inne lub zupełnie zamienić np. na prezerwatywę. Leki przeciw alergii obniżają libido maksymalnie na 12 godzin po przyjęciu ostatniej dawki, więc wystarczy brać je o odpowiednich porach.

Wpływ na apetyt na seks ma również odpowiednia atmosfera, nastrój, muzyka, afrodyzjaki przy kolacji a przede wszystkim dobra, miła, pełna zrozumienia i akceptacji relacja między partnerami.