Zalety i wady dzianin drukowanych

Zalety i wady dzianin drukowanych

Choć drukowane cyfrowo dzianiny pojawiły się na rynku niedawno, zdążyły już pozyskać szerokie grono entuzjastów. Czas zatem poznać je bliżej. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy warto się nimi zainteresować, najlepiej poznać zarówno ich zalety, jak i ewentualne niedociągnięcia.

Dzianiny drukowane – przegląd zalet

Co sprawia, że druk cyfrowy na dzianinach systematycznie wypiera inne jego rodzaje? Powodów jest co najmniej kilka, jednym z najważniejszych wydaje się przy tym możliwość cieszenia się naprawdę bogatą kolorystyką. Podczas gdy tradycyjny druk daje nam dostęp do maksymalnie dwudziestu kolorów, przy druku cyfrowym ich liczba jest niemal nieograniczona. Co więcej, nawet wyjątkowo kolorowy projekt graficzny może być wykonany bez  obaw o to, że jakość efektu końcowego będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Osoby decydujące się na dzianiny drukowane cyfrowo doceniają także to, że nie muszą długo czekać na realizację swojego zamówienia. Projekty są realizowane szybko, a jednocześnie dokładnie, a drukarnie świadczące tego rodzaju usługi często wymagają od swoich klientów jedynie pliku graficznego z gotowym projektem. Opłacalne jest zresztą także drukowanie niewielkiej liczby egzemplarzy, co sprawia, że z dzianin drukowanych chętnie korzystają nie tylko firmy, ale i klienci indywidualni.

Czy drukowane dzianiny mają wady?

Tak naprawdę, jedynym problemem, z jakim borykają się zleceniodawcy, ciągle pozostaje koszt druku. Okazuje się jednak, że sytuacja systematycznie się poprawia, a stosowanie nowoczesnych rozwiązań nie tylko obniża koszty powstawania dzianin drukowanych, ale również nie pogarsza przez to jakości wydruku. Pewną niedogodnością nadal jest też to, że nie wszystkie firmy polecające dzianiny drukowane podążają w takim samym tempie za postępem technologicznym. W praktyce oznacza to, że możemy spotkać się zarówno z rozwiązaniami wykonywanymi na sprzęcie najnowszej generacji, jak i z takimi, które powstają z wykorzystaniem przestarzałych technik. Te ostatnie, mimo dość wysokiej ceny, nadal nie zachwycają starannością wykonania.

Ostatnie posty

Kategorie

Ostatnie posty