W bogatym świecie materiałów

W bogatym świecie materiałów

Umiejętność rozróżniania materiałów nie jest dzisiaj powszechna. Większość konsumentów nie szyje odzieży samodzielnej, ale po prostu kupuje ją w sklepach. Jednak tam także może się przydać znajomość cech, odróżniających bawełnianą tkaninę od chociażby bawełnianej dzianiny single jersey.

 

Świadomy wybór materiału

Noszone ubrania to podstawa kreowania pozytywnego, profesjonalnego wizerunku. W osiągnięciu takiego efektu pomaga świadome dopasowanie kolorów, wzorów i krojów do konkretnej sylwetki. Przydaje się też wiedza na temat konkretnych materiałów. Liczba wykorzystanych nitek oraz sposób ich łączenia przekładają się na elastyczność produktu. I tak dzianiny, na przykład single jersey, są bardziej rozciągliwe. Dopasowują się do ciała, a przy tym pozostają przewiewne oraz zapewniają komfort termiczny. Z kolei tkaniny są sztywniejsze, bardziej stabilne. Naukę szycie najlepiej zacząć właśnie z nimi, dzianiny wymagają większej wprawy. Na zakupach pogłębiona wiedza na temat materiałów pomaga dopasować je na przykład do warunków atmosferycznych, ale również wieku, preferencji termicznych czy potrzeb skóry.

 

Single jersey nie tylko dla dzieci

Najmłodsi często noszą ubranka dzianinowe, na zdrowie wychodzi im również spanie w piżamie uszytej z single jersey. Materiał sprzyja utrzymaniu komfortu termicznego, chroniąc jednocześnie przed przegrzaniem. Dzianiny są bardzo dobrym rozwiązaniem na zbliżające się lato. Bogactwo ich kolorów to zaleta, doceniania zwłaszcza przez rodziców wymagających, lubiących się stroić maluchów. Z takich materiałów szyje się również ,,dorosłe” ubrania, głównie sukienki i koszulki.

 

Kiedy postawić na tkaniny?

Tkaniny mają mniejszą elastyczność, ale za to są trwalsze. Nie rozciągają się, a uszyte z nich rzeczy lepiej znoszą nomen omen częste noszenie i pranie. Z tkanin szyje się zatem pościel, a także ubrania na większe okazje. Wówczas lepiej niż dzianinowy t-shirt sprawdzi się jedwabna sukienka czy satynowa bluzka. Tkaniny nosi się również na co dzień, czego najlepszym dowodem jest flanelowa koszula.

Ostatnie posty

Kategorie

Ostatnie posty