Rodzaje pieluszek wielorazowych

Rodzaje pieluszek wielorazowych

Szykując wyprawkę dla malucha, warto pamiętać o pieluchach wielorazowych. Na rynku dostępne są różne rodzaje, od bambusowych, po flanelowe, aż po pieluszki tetrowe. Mając na uwadze dobro dziecka, które z nich okażą się najlepszym rozwiązaniem?

Pieluszki tetrowe i flanelowe — które lepsze?

Obecnie istnieje moda na wracanie do dawnych przyzwyczajeń. Ludzie mają większą świadomość oraz dbają o dobro naszej planety. Coraz częściej zastępują pieluszki jednorazowe na te wielokrotnego użytku. Pieluszki tetrowe oraz flanelowe wykonane są z klasycznej bawełny, znanej od pokoleń. Jest to materiał naturalny, dzięki czemu skóra dziecka oddycha. Kolejną korzyścią jest możliwość prania w wysokich temperaturach niezależnie od tego, czy są w kolorze klasycznej bieli, czy zawierają kolorowe wzorki. Nie tracą przy tym swoich właściwości. Uwzględniając dobro noworodka, warto rozważyć pranie w wyższych temperaturach zapewniających odpowiednią sterylizację, usuwając tym samym roztocza i bakterie przyczyniające się do tworzenia licznych alergii. Dodatkowo są delikatne i miłe w dotyku. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę czy posiadają standard OEKO-TEX. Jest to bardzo ważna informacja wskazująca na brak toksycznych związków w produkcje.

A może wybrać bambusowe?

Nowością na rynku są pieluchy wykonane z włókna bambusowego. Nie tylko są one bardzo miękkie, ale także wytrzymałe. Swoją strukturą przypominają jedwab, natomiast cechuje je większa trwałość. Mając na uwadze środowisko, dobrym pomysłem jest zakup tego modelu, ponieważ bambus jest biodegradowalny. Wyróżnia je lepsza chłonność wody, co przyczynia się do zwiększonej ochrony delikatnej skóry maluszka, zmniejszając prawdopodobieństwo odparzeń. Niewątpliwą zaletą są właściwości antygrzybicze i antybakteryjne tego materiału. Co więcej, ma odpowiednie właściwości termiczne. Sprawdzi się zarówno w lecie jako delikatne okrycie, jak i zimą jako materiał utrzymujący ciepło. Zatrzymuje szkodliwe promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce, dlatego osłonka na wózek wykonana z pieluszki, to bardzo dobry pomysł. Służą jako pochłaniacze nieprzyjemnego zapachu, co także jest dużą zaletą.

Pieluszki jako nieoceniona pomoc przy maluszku

Pieluszki służą jako niezastąpiona pomoc podczas odbijania, zabezpieczając ubranie rodzica przed zabrudzeniem mlekiem. Mogą posłużyć jako delikatne okrycie, a po kąpieli stać się ręcznikiem do wycierania delikatnej skóry dziecka. Podczas stosowania pieluch jednorazowych często zdarzają się odparzenia. Przewiewna bawełna jest idealna do złagodzenia tych dolegliwości, ponieważ ciągłe dostarczanie powietrza do pupy niemowlaka nie sprzyja powstawaniu kolejnych podrażnień. Koniecznie trzeba mieć kilka sztuk podczas wizyty u lekarza. Służą one jako podkład na wagę lub matka do przebierania. W związku z przewiewnością pieluszek dobrym pomysłem jest stworzenie z nich pierwszej zabawki dziecka. Podczas snu może się do niej przytulić, a rodzic nie musi martwić się niedotlenieniem malucha. Mając na uwadze wszystkie te aspekty, pieluszki są absolutną koniecznością w wyprawce. Natomiast rodzaj materiału zależy od upodobań rodziców.