Pierwsza wizyta w nowym mieszkaniu – co kupić?

Pierwsza wizyta w nowym mieszkaniu – co kupić?

Wybierając się do znajomych czy rodziny, którzy się przeprowadzili, nie wypada iść z pustymi rękami. Co kupić, żeby prezent był trafiony?

Do kogo się wybieramy?

Wybierając się na parapetówkę, bądź po prostu z wizytą do znajomych czy rodziny, którzy się przeprowadzili, nie wypada iść z pustymi rękami, to oczywiste. Chcąc jednak podarować coś bliskim, nie powinniśmy kupować na chybił trafił. Co innego podarujemy świeżo upieczonemu małżeństwu, co innego znajomym czy przyjaciołom, a co innego rodzicom, dziadkom czy komuś starszemu, kto zmienia miejsce zamieszkania, ale nie należy już do osób, które zaczynają wszystko od nowa. Ma to znaczenie z tego względu, że jeśli ktoś przeprowadza się po raz kolejny, kto nie zaczyna od nowa życia, ani nie ma problemów z pieniędzmi, raczej nie będzie potrzebować zestawy garnków, zestawu noży bądź nowej patelni. Wiedząc, do kogo idziemy i jaka jest jego sytuacja życiowa, łatwiej uniknąć nieudanego prezentu.

Wizyta u świeżo upieczonego małżeństwa

Idąc do młodej pary, która dopiero co przeprowadziła się na swoje, kupimy co innego, niż przyjaciółce, która wyfrunęła od rodziców z gniazda i rozpoczęła studia. Młodej parze możemy kupić coś specjalnie dla nich, co związane będzie z początkiem nowego życia. Nie kupujmy jednak za wczasu czegoś, co sugeruje poczęcie dziecka, ponieważ możemy w ten sposób urazić młode małżeństwo. Dziecko i chęć jego posiadania to bardzo intymna sprawa, dlatego darujmy sobie kupowanie malutkich bucików, które sugerują, że młodzi oczekują lub będą wkrótce oczekiwać dziecka. To naprawdę może urodzić Młodych, którzy nie chcą, bądź nie mogą mieć dzieci. Dobrym pomysłem będzie zakup albumu, czy ramki na zdjęcia. Jeśli młoda para jest nam bliska, możemy także podarować im wspólne zdjęcie. Jeśli znamy także gust młodej pary, możemy pokusić się o obraz bądź plakat, z pewnością to docenią. Możemy także, zamiast zestawy garnków, kupić pojedyncze garnki, co także będzie dobrym i praktycznym prezentem. Nie zawsze trzeba kupować komplet garnków, czasem pojedyncze garnki będą również właściwym upominkiem – szybkowar jest tego doskonałym przykładem, którego ciężko znaleźć w zestawach.

Małżeństwo ze stażem

Nie tylko młodzi się przeprowadzają. Niejednokrotnie, przeprowadzają się także starsze małżeństwa, bądź takie, które zamieniają mieszkanie na wymarzony dom, budowany latami (albo krócej). W takim przypadku, trudno mówić o kupnie pojedynczych garnków, czy nawet zestawy garnków, bo para zapewne jest w nie już zaopatrzona. W takim przypadku, postawmy na coś ozdobnego, ale jednocześnie neutralnego, ponieważ możemy nie trafić z naszym upominkiem do wystroju wnętrz. Takim neutralnym prezentem będzie, na przykład, kwiat doniczkowy, typu storczyk, lub coś, o czym rzadko się myśli, a często tego brakuje, nawet starszym małżeństwom. Ozdobna zastawa, lub, jeśli nie mamy tyle pieniędzy, ładna, piętrowa patera to coś, co będzie dobrym prezentem, zwłaszcza jeśli wiemy, że ktoś w domu uwielbia piec. Na paterze wypieki pani lub pana domu będą się pięknie prezentować. Jeśli nie mamy pomysłu, co kupić na prezent, a mimo to nie chcemy iść z pustymi rękami, możemy postawić na kartę podarunkową. Wtedy wiemy, że pieniądze nie zostaną rzucone w błoto i osoby, które odwiedziliśmy, prezent kupią sobie co prawda sami, ale taki, o jakim marzą.

Prezent dla młodego studenta

Nie tylko małżeństwo jest nowym etapem w życiu. Podobnie jest, kiedy ktoś z naszych bliskich wyprowadza się na studia, to przecież także jest nowy etap w życiu, kiedy trzeba zacząć żyć na własny rachunek. W takiej sytuacji, wybierając się na parapetówkę, przyjść z pustymi rękami po prostu nie wypada. Młody student nigdy nie ma zbyt wielu pieniędzy, więc jeśli mamy taką możliwość, wspomóżmy go, kupując mu praktyczny prezent, który go ucieszy. Dla studenta pojedyncze garnki będą nawet lepszym prezentem, niż zestawy garnków, ponieważ studenckie życie ma to do siebie, że stosunkowo często zmienia się miejsce zamieszkania, a jeśli trzeba się spakować, to zbyt wiele sprzętów będzie przeszkadzać. Jeśli student będzie mieć zaledwie kilka garnków, będzie mu łatwiej, niż kiedy otrzyma cały komplet. Podobnie jak w przypadku par ze stażem, studentowi także przyda się karta podarunkowa. Kto, jak nie on wie, czego najbardziej mu potrzeba? Zresztą, jeśli nie chcemy kupować karty podarunkowej, najłatwiej będzie zapytać, co kupić na parapetówkę.

Uniwersalne prezenty dla każdego

Niestety, jeśli kupujemy prezent na ostatnią chwilę, czasu na zastanowienie się będzie naprawdę mało. Są na szczęście takie prezenty, które są uniwersalne i pasują każdemu. Do tego typu prezentów zalicza się wyżej wymieniona karta upominkowa, bądź zestaw szklanek. Przydatne będą także noże dobrej jakości, albo deska do krojenia, ale taka ekskluzywna i także dobrej jakości. Kwiat w doniczce, czy koc także zdadzą egzamin, a chyba najbardziej uniwersalnym prezentem będzie alkohol – wino bądź dobra wódka, czy też whisky. Jeśli robimy sami nalewki, również możemy podarować je w prezencie. Zestawy garnków również możemy je zaliczyć do prezentów kupowanych na szybko. Zazwyczaj pakowane są w gustowne opakowania kartonowe do którego wystarczy przykleić kokardę i prezent zapakowany.  O Tym, że zestawy garnków przeważnie  będą trafionym upominkiem może przekonywać ich trwałość i jakość, która będzie na co dzień i przez długi czas przypominać obdarowanemu o darczyńcy.

 

 

Ostatnie posty

Kategorie

Ostatnie posty