Nieduża kabina – jakie siedzisko prysznicowe będzie najlepsze?

Nieduża kabina – jakie siedzisko prysznicowe będzie najlepsze?

Problemem dość powszechnie występującym w wielu polskich łazienkach jest niewielka przestrzeń. Łazienki w mieszkaniach zazwyczaj nie są dużymi pomieszczeniami kąpielowymi, jakie przedstawiane są w reklamach czy filmach. Większość Polaków musi więc myśleć o oszczędnym, a zarazem wciąż wygodnym, zaaranżowaniu miejsca dostępnego w łazience.

Nieduża kabina może oznaczać spore problemy

Problem dostępnej przestrzeni dotyczy również kabiny prysznicowej. Mało kto może pozwolić sobie na kabinę natryskową dużych rozmiarów. Niewielkie kabiny prysznicowe o kwadratowych lub półokrągłych kształtach wymagają ostrożności w trakcie kąpieli oraz krępują swobodę. W związku z powyższym żaden dodatkowy element wyposażenia kabiny nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca. Nawet gdy lokator dysponuje większą kabiną prysznicową, to nie chciałby zmniejszyć wolnej przestrzeni manewrowej w związku ze zbyt dużymi elementami, które mogą pozbawić go komfortu wynikającego z posiadania przestronnej kabiny prysznicowej.

Kąpiel pod prysznicem może kojarzyć się dwojaki sposób. Dla jednych jest on porcją porannego orzeźwienia, która stawia na nogi i pozwala dobrze zacząć dzień, dla innych natomiast jest zwieńczeniem codziennych zajęć, czasu odpoczynku i relaksu po całym dniu pracy. Niezależnie od tego, zawsze powinna to być chwila, która kojarzy się z przyjemnością i komfortem – niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Dla wielu osób wzięcie prysznicu byłoby o wiele wygodniejsze w pozycji siedzącej. Dotyczy to zarówno osób starszych, osób borykających się z dolegliwościami po operacjach lub wypadkach, jak i tych nie w pełni sprawnych. Taka potrzeba może pojawić się niezależnie od wieku. W przypadku seniorów korzystanie z natrysku w pozycji siedzącej bardzo często jest wskazane, ponieważ wymaga mniejszego nakładu wysiłku, zapobiega poślizgnięciu się, ułatwia higienę niektórych części ciała oraz jest po prostu wygodniejsze. W związku z powyższym coraz więcej osób decyduje się na zaopatrzenie się w akcesorium, jakim jest krzesło pod prysznic.

Krzesło pod prysznic – jakie są jego możliwości?

Do większości kabin prysznicowych z powodzeniem można wstawić stołek pod prysznic, jednak takie rozwiązanie nie przypada do gustu każdemu użytkownikowi. Alternatywą dla stołka jest właśnie krzesło pod prysznic. Jednak tutaj również pojawia się problem przestrzeni – pełnowymiarowe krzesło pod prysznic najczęściej zajmuje zbyt dużo miejsca oraz krępuje ruch. Alternatywą dla takich rozwiązań jest siedzisko prysznicowe, które montuje się do ściany. Takie siedzisko jest nie tylko kompaktowe (choć dostępne jest również w dużych gabarytowo modelach), ale również składane, dzięki czemu pozwala szybko zaoszczędzić miejsce pod prysznicem.

Firmy produkujące siedziska prysznicowe oferują mnóstwo praktycznych modeli, które różnią się nie tylko wyglądem, ale i dodatkowymi funkcjami czy wymiarami. Prawidłowo dobrane siedzisko naścienne umożliwia wygodne korzystanie z kąpieli pod prysznicem oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Warto wiec zadbać o solidny montaż siedziska, który wyrażony jest dobraniem wysokiej jakości kołków i śrub montażowych oraz wykonaniem prawidłowego montażu. Jedynie solidnie, stabilnie zamontowane do ściany siedzisko prysznicowe umożliwi osiągnięcie komfortu psychicznego oraz w pełni oddanie się przyjemności kąpieli.

Bardzo istotny dla komfortu jest dobór siedziska o właściwych wymiarach, odpowiednich dla wielkości kabiny prysznicowej. Właściciele niedużych kabin prysznicowych nie pozostają tutaj bez wyboru i z pewnością znajdą właściwy dla siebie model. Sklepy oferujące wyposażenie łazienki dla osoby niepełnosprawnej lub seniora oferują przede wszystkim modele praktyczne, jak również takie, które charakteryzują się doskonałym, nowoczesnym wzornictwem, które dopasowane jest aktualnych trendów łazienkowych. Bez względu na wielkość kabiny prysznicowej, zawsze warto wybrać takie krzesło pod prysznic czy siedzisko ścienne, które posiada atest oraz wskazaną wytrzymałość na obciążenia.