Naturalne sposoby na ból gardła

Naturalne sposoby na ból gardła

Ból gardła jest tym, co bardzo często spotyka wiele osób, zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym. Chcąc sprowadzić na gardło ulgę, można zastosować naturalne preparaty ziołowe, takie jak Gardlox, które uśmierzają ból poprzez zmniejszenie stanu zapalnego.

Sezon jesienny oraz zimowy powszechnie uznawany jest za sezon na przeziębienia. Dotykają one większość społeczeństwa w mniejszej lub większej formie. Niestety trudno się przed tym obronić, gdyż aura na dworze sprzyja wszelkiego rodzaju infekcjom. Mogą to być zarażenia bakteryjne lub wirusowe, spowodowane kontaktem z drobnoustrojami, które wywołają stan zapalny. Mogą to być jednak przeziębienia związane ze zwykłym wychłodzeniem. Na jesień nie trudno o deszczowe i wietrzne dni i lekkie przewianie. Tym bardziej z zimie trudno jest uniknąć sytuacji, w których wychodzi się z bardzo ciepłych pomieszczeń na mróz, a różnica temperatur sięga nawet dwudziestu stopni. Jeśli dołączy się do tego nie do końca prawidłowe ubranie, o przeziębienie i ból gardła jest bardzo łatwo. W takich sytuacjach najlepiej zastosować preparaty bazujące na naturalnych składnikach, takie jak Gardlox, Argentussin lub AMOLowe Gardło, które złagodzą objawy przeziębienia. Są to produkty dostępne bez recepty i nie posiadające zbyt wielu ograniczeń co do spożywania, gdyż ich skład jest całkiem naturalny

Co powoduje ból gardła?

Ból gardła przeważnie jest spowodowany wystąpieniem stanu zapalnego. Czasem może nie być znacząco uciążliwy, jednak bywa tak, że trudno wytrzymać i funkcjonować normalnie, gdyż rozwinięty stan zapalny może być naprawdę bolesny. Bólowi gardła mogą towarzyszyć także inne objawy, takie jak podwyższona gorączka, nudności lub łamanie w kościach. Takie objawy oznaczają, że nie jest to zwykłe przeziębienie, a może to być na przykład grypa lub angina. W takich sytuacjach lepiej udać się do lekarza, aby uzyskać rzetelną diagnozę swojej sytuacji. Niestety w praktyce trudno od razu rozróżnić przyczynę bólu.

Jak radzić sobie z bólem gardła?

Na ból gardła najlepsze są naturalne preparaty bazujące na ziołach, takich jak aloes, szałwia, tymianek. Optymalnie, gdy mają one domieszkę witaminy C, która jest bardzo silnym antyoksydantem i świetnie wspomaga leczenie wszystkich stanów zapalnych w organizmie. Takie preparaty można zażywać także pomocniczy przy poważniejszych chorobach, gdy jednym z objawów jest uporczywy ból gardła. Świetnie uzupełnią one kurację antybiotykami w przypadku anginy lub grypy. Mogą nieco skrócić czas choroby, a na pewno znacząco złagodzą ból i dyskomfort towarzyszący zapaleniu.