Jaka farba do mebli? Wybór nie jest prosty

Jaka farba do mebli? Wybór nie jest prosty

Przyszedł czas na mały remont pokoju więc przydadzą się inne meble? Przyszła Ci chęć na szybką metamorfozę wnętrza jednak kolor mebli z sieciówki już Ci nie odpowiada? A może chcesz odnowić stary mebel z epoki PRL?

Aby pomalować meble możemy mieć wiele powodów, jednak zawsze stajemy przed jednym dylematem – jaki rodzaj farby wybrać.

Farba do mebli powinna być dobrana odpowiednio w zależności od przeznaczenia mebla, materiału, z jakiego jest wykonany oraz efektu, jaki chcemy uzyskać.

Farba do mebli laminowanych

Meble z płyty pokrytej okleiną drewnopodobną dobrze jest pokryć przed malowaniem podkładem. Do malowania po takiej powierzchni bardzo dobrze sprawdzą się farby renowacyjne lub farby kredowe.

Farba do mebli fornirowanych

Meble pokryte okleiną naturalną przed malowaniem należy lekko przeszlifować drobnym papierem ściernym. Po dokładnym odpyleniu i odtłuszczeniu powierzchnie do pomalowania możemy wybrać wodorozcieńczalną emalię akrylową lub farbę kredową.

Farba do mebli drewnianych

Meble z litego drewna podobnie jak te fornirowane przed malowaniem trzeba przeszlifować, odpylić i odtłuścić. Tutaj również najlepiej sprawdzi się farba kredowa lub emalia akrylowa do drewna.

Farba do mebli dziecięcych

Do malowania mebli dziecięcych należy używać farb ekologicznych, takich, które mają łagodny zapach i są bezpieczne dla zdrowia. Do wyboru mamy m.in. farby kredowe, farby tablicowe oraz emalie akrylowe.

Wszystkich farb należy używać zgodnie z zaleceniami producenta. Ilość warstw, czas schnięcia oraz rodzaj odpowiedniego narzędzia do nakładania farby zawsze znajduje się na opakowaniu produktu.

Ostatnie posty

Kategorie

Ostatnie posty