Jak zadbać o skórę głowy?

Jak zadbać o skórę głowy?

Często wydaje się, że włosy ze skłonnością do przetłuszczania i z łupieżem to problem odrębny od chorób skórnych. Tymczasem bardzo często to skóra głowy jest odpowiedzialna za złą kondycję włosów. Co zrobić, aby poprawić jej stan i cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami?

Przede wszystkim odpowiednie kosmetyki

Nawet jeśli Twoje włosy są suche na końcówkach, a tłuste jedynie u nasady, najlepsze będą dla Ciebie szampony, które eliminują nadmierne wydzielanie sebum. Pamiętaj też, ze włosy powinno się myć dwa razy z rzędu, bo dopiero wtedy można powiedzieć, że są naprawdę czyste. Liczy się również odpowiednie nakładanie kosmetyków. Odżywkę czy maskę rozprowadź na włosach, ale od połowy, nie zostawiaj preparatu na skórze głowy.

Mieszki włosowe otoczone są brudem, sebum i martwym naskórkiem, a powinny być czyste. To w większości przypadków jest powód, który znacząco wpływa na złą kondycję włosów. Skóra głowy może stać się siedliskiem bakterii, drożdżaków i różnych mikroorganizmów, które trzeba wyeliminować. Dlatego odpowiednia pielęgnacja skóry zapewnia nie tylko brak problemów z nią samą, ale też z włosami.

Peeling do skóry głowy – pierwszy krok do pięknych włosów

Peeling do skóry głowy to wielkie dobrodziejstwo, o którym się często zapomina. Warto zacząć od tego zabiegu, aby skóra mogła później przyjąć więcej składników odżywczych.

Mieszki włosowe muszą zostać gruntownie oczyszczone, czyli odczopowane z zanieczyszczeń i sebum. W skład peelingu wchodzą różne substancje aktywne złuszczające, ale też naturalne dodatki. Najczęściej w tego typu kosmetykach znajdziesz w składzie mocznik, allantoinę, kwas salicylowy, ekstrakt z mięty, witaminy i aminokwasy. W każdej lepszej drogerii czy aptece znajdziesz różne rodzaje peelingów do skóry głowy. Może to być kosmetyk oczyszczający, odtłuszczający czy nawilżający. Cebulki włosowe nie dostaną odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Dopiero wtedy można przejść do dalszej pielęgnacji.

Efekty stosowania peelingu

Peeling do skóry głowy oczyści ją ze zrogowaciałego naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Oprócz tego doskonale nawilży, uspokoi i zrelaksuje. Włosy będą mocniej odbite od nasady i mniej podatne na przetłuszczanie, a mieszki włosowe wzmocnione. Oprócz tego skóra głowy zostanie lepiej ukriona, a to z kolei przełoży się na szybszy porost włosów. Dobrze wykonany peeling do skóry głowy przygotowuje ja do przyjęcia kolejnych składników odżywczych. Pamiętaj, aby nie szarpać energicznie włosów u nasady, ale delikatnie masować. Po wykonaniu masażu spłukuj głowę letnią wodą, aby dokładnie ją oczyścić z drobinek kosmetyku i zanieczyszczeń.

Co dalej?

Peeling do skóry głowy to nie wszystko. Po takim zabiegu warto położyć na skórę i włosy dobrą maskę o silnych właściwościach nawilżających i odżywczych. Ważny jest również dobrej jakości szampon, dopasowany do rodzaju skóry. Niezwykle istotne jest także nakładanie kosmetyku. Zacznij od masażu skóry głowy, lekko masując i zagłębiając palce między kosmyki włosów. Następnie rozprowadź kosmetyk wzdłuż poszczególnych pasm od nasady po końcówki. Delikatnie spłukuj, zaczynając tak samo od skóry głowy aż po końcówki włosów, lekko przeciągając po nich dłońmi.

Pamiętaj, że zadbana skóra głowy to gwarancja zdrowszych włosów. Jeśli nie są one w idealnej kondycji, najpewniej problem tkwi właśnie w nieodpowiedniej pielęgnacji skóry.

Ostatnie posty

Kategorie

Ostatnie posty