Jak stosować szampon przeciwłupieżowy?

Jak stosować szampon przeciwłupieżowy?

Szampony przeciwłupieżowe umożliwiają poprawę zdrowia osób zmagających się z łupieżem. Mowa o białych bądź żółtych suchych kawałkach skóry, które widać nie tylko na włosach, ale również ubraniach. Choroba wpływa na ogólną samoocenę, dlatego należy się z nią jak najszybciej rozprawić.

Jak powstaje łupież?

Łupież to popularna choroba o podłoże dermatologicznym. Jest skutkiem ubocznym niewłaściwej pielęgnacji bądź innego schorzenia. Łupież suchy objawia się łuszczącym białym naskórkiem, a z kolei łupież tłusty jest żółty i razem z nim pojawia się większa ilość łoju. Warto wspomnieć o uporczywym świądzie, który znacznie pogarsza komfort życia. W obu przypadkach szampon przeciwłupieżowy powinien rozwiązać omawianą dolegliwość. Łupież suchy to przeważnie skutek uboczny przesuszenia skóry bądź efekt uczulenia. Pojawia się także w sytuacjach, kiedy spędzamy zbyt dużo czasu w ogrzewanych pomieszczeniach. Łupież tłusty jest uwarunkowany zaburzeniami hormonalnymi, zbyt silnym łojotokiem, w grę wchodzi również niewłaściwa higiena. Styl życia odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, dlatego należy zmienić przyzwyczajenia żywieniowe, wprowadzić aktywność fizyczną oraz zredukować stres.

Jaki szampon przeciwłupieżowy wybrać?

Szampon przeciwłupieżowy w przypadku łupieżu suchego powinien zawierać ketokonazol, który odpowiada za powstrzymywanie syntezy ergosterolu występującego w komórkach grzybiczych. Odpowiada za ich obumarcie, co zdecydowanie poprawia wygląd włosów. Nie należy stosować go zbyt długo, gdyż przyniesie to negatywne skutki dla skóry. Z kolei cyklopiroksolamina sprawia, że komórki grzybicze przestają namnażać się, dlatego problem staje się mniej widoczny. Warto też wspomnieć, że niepożądane skutki uboczne pojawiają się stosunkowo rzadko. Pirokton olaminy to składnik szamponów mający właściwości przeciwgrzybiczne, który dodatkowo poprawia skład mikroflory naskórka. Raz wyleczony łupież, nie powraca w krótkim odstępie czasu. Kiedy w szamponie znajduje się siarczek selenu, odpowiada za powstrzymanie rozwoju komórek grzybiczych. To nie produkt przeznaczony dla włosów farbowanych oraz poddanych trwałej ondulacji. Poza wymienionymi środkami, szampon przeciwłupieżowy może zawierać w swoim składzie kwas salicylowy bądź mocznik. Ich podstawowe zadanie polega na normalizacji procesów złuszczania. Aby poprawić kondycję skóry, warto zastosować kosmetyki o działaniu cytostatycznym, sprawiają one, że komórki naskórka odnawiają się. Produkty pomagające wyleczyć omawianą chorobą, z reguły zawierają bardzo cenną glicerynę działającą nawilżające. Jest też pantenol, który redukuje podrażnienia. Z kolei witamina A oraz E wykazują działanie ochronne i odbudowują zniszczony naskórek. Nietrudno wybrać dobry szampon, dzięki któremu wygląd włosów i głowy znacznie się poprawi.