Jak samodzielnie zacząć szyć?

Jak samodzielnie zacząć szyć?

Każdy z nas chciałby mieć jakiś talent, coś co przychodziłoby bez wysiłku i zawsze idealnie. Jednak na sukces w jakiejkolwiek dziedzinie oprócz talentu, musimy włożyć jeszcze sporo pracy i popełnić masę błędów, aby dojść do perfekcji. Często to właśnie ta ciężka praca odgrywa ważną rolę. Dlatego, jeżeli chcemy coś robić, musimy przede wszystkim zacząć.

Jednym takim marzeniem wielu kobiet jest samodzielne szycie ubrań, ubranek, maskotek, pościeli. Ile głów, tyle pomysłów. Przy odrobinie szczęścia taka pasja może przerodzić się w dobrze prosperujący biznes. Najważniejsze to być wytrwałym, cierpliwym i konsekwentnym w dążeniu do celu. Jeśli ktoś chce od czasu do czasu uruchomić maszynę do szycia dla relaksu, to też nie ma w tym nic złego.

Jak to się robi?

Najpierw musimy podpatrzeć, jak wygląda szycie ubrań. W tym celu możemy pooglądać różne tutoriale i kursy w internecie i również wybrać się do najbliższej krawcowej i dowiedzieć się jak to wygląda. Myśląc o szyciu, widzimy już gotowe ubranie, jednak trzeba je zaprojektować, wykroić i uszyć, co wymaga dużo czasu i cierpliwości. Być może, jeżeli dowiemy się jak to wszystko wygląda, stracimy chęci do szycia. Jeżeli nie, to możemy przejść do następnego kroku.

Sprawdź, co ci będzie potrzebne

Przede wszystkim będziemy potrzebować maszyny do szycia, nici, igieł, nożyczek, lampki i przede wszystkim materiału. Aby poszukać inspiracji z jakich materiałów można szyć, możemy poprzeglądać katalogi jakimi dysponuje hurtownia dzianin. Warto też zobaczyć jakie materiały są przeznaczone do szycia konkretnych części garderoby. Niektóre z nich się ciągną, inne są sztywne. Materiał pracuje i trzeba wziąć to pod uwagę przy doborze tkaniny do uszycia np. spódnicy. Hurtownia dzianin to miejsce, gdzie kupuje się duże ilości tkanin, jednak można dostać za dużo niższą cenę tzw. ścinki, z których można wyczarować unikatowe ubrania. Jeżeli zdecydujemy się szyć dla pieniędzy, sprawdzona hurtownia dzianin będzie na wagę złota. Dlatego już na początku przygody z szyciem ubrań dobrze jest rozeznać się w rodzajach tkanin.

Nie zniechęcaj się

Kiedy postanawiamy się nauczyć czegoś samodzielnie, popełnimy wiele błędów. Wcale nie jest powiedziane, że byłoby ich miej jakbyśmy wybrali się do szkoły krawieckiej. Zwyczajnie zanim zdobędziemy jakiekolwiek umiejętności, musimy nabrać wprawy. Na początek możemy szyć z nieco tańszych materiałów. Na wstępie wybierajmy proste wzory, coś co nas nie zrazi. Możemy szyć dla siebie, dla rodziny i znajomych lub do szuflady. Najważniejsze, aby sprawiało nam to przyjemność.

 

Ostatnie posty

Kategorie

Ostatnie posty