Bluza damska – strój nie tylko sportowy

Bluza damska – strój nie tylko sportowy

Bluzy kojarzą się ze strojem sportowym, jednak ich popularność już dawno wykroczyła poza krąg sportowców. Bluzy zostały stworzone po to, aby zapewnić jak największą swobodę ruchu oraz ochronę przed chłodem. Jest to strój najchętniej wybierany do szkoły, na zajęcia czy na spacer z przyjaciółmi. Po powrocie z pracy panie chętnie zmieniają żakiet na wygodną bluzę!

Bluzy wykonane są zwykle z ciepłej i miękkiej bawełny. Klasyczne modele mają ściągacze na dole i przy rękawach, a zakłada się je przez głowę. Wersja ta doczekała się oczywiście wielu modyfikacji: dziś producenci oferują bluzy zapinane na zamek, bluzy ze stójką i z kapturem, bluzy całkiem krótkie oraz całkiem długie, a także bluzy asymetryczne (krótsze z przodu i dłuższe z tyłu).

Niekiedy bluzy posiadają dodatkowe ocieplenie, dzięki czemu stają się doskonałą alternatywą dla kurtki czy płaszcza. Profesjonalne bluzy sportowe są zwykle bardzo lekkie, mają „oddychający” materiał oraz dobrze przylegają do ciała, dzięki czemu nie przeszkadzają w ćwiczeniach.

Możliwości wyboru koloru są praktycznie nieograniczone: panie znajdą bluzy damskie w kolorach stonowanych, takich jak czarny, biały czy szary, oraz w kolorach bardziej wyrazistych, takich jak czerwony, żółty czy zielony. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się mocne kolory neonowe. Kobiety lubiące styl młodzieżowy mogą wybierać w wielu modelach bluz z napisami czy popularnymi nadrukami, które pozwalają podkreślić własną osobowość i styl.

Bluzy świetnie sprawdzają się w połączeniu z jeansami czy legginsami, choć pomysłów na stylizacje może być o wiele więcej. Szukasz ciepłego i wygodnego stroju na chłodniejsze dni? Bluza będzie idealnym rozwiązaniem!

Ostatnie posty

Kategorie

Ostatnie posty