3 najlepsze książki motywacyjne, które warto przeczytać

3 najlepsze książki motywacyjne, które warto przeczytać

Wielu osobom nagminnie brakuje motywacji w szczególności, kiedy na zewnątrz panuje dodatnia temperatura. Oto 3 najlepsze książki motywacyjne, które warto przeczytać, aby zachęcić swój mózg do pracy. Choć są one tylko pomocą i nie zmuszą nikogo do działania, to mimo wszystko warto potratować je jako swego rodzaju inspirację.

3 najlepsze książki motywacyjne, które warto przeczytać – subiektywny wybór

Jedną z najczęściej polecanych pozycji, które motywują do działania, jest książka Johnsona Spencera pod tytułem „Kto zabrał mój ser?” Jest to swego rodzaju bajka, którą bardzo szybko się czyta. Jednocześnie odkrywa ona głębokie prawdy o życiu oraz podkreśla, że nie ma nic ważniejszego niż zmiany i działania. Książka Johnsona Spencera bardzo długo znajdowała się na liście bestsellerów zaraz po jej publikacji. Inną bardzo popularną, a jednocześnie wartą uwagi pozycją, jest „7 nawyków skutecznego działania” napisana przez Stephena R. Coveya. Wiele osób nazywa ją biblią współczesnego człowieka, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ją aż w dziesięciu milionach egzemplarzy. Jest to świetna książka dla osób, które chcą się dowiedzieć jak uzyskać synergię pomiędzy działaniem, a odpoczynkiem. „7 nawyków skutecznego działania” nie tylko motywuje do tytułowego działania, ale także pokazuje jak nie doprowadzić do zawodowego wypalenia. Ostatnią pozycją, jaką warto wymienić, wskazując 3 najlepsze książki motywacyjne, które warto przeczytać, jest książka Wingeta Larry’ego pod tytułem „Zamknij się! Przestań narzekać i zacznij żyć”. Choć posiada ona nico kontrowersyjny wstęp, to, jak głosi podtytuł, daje ona mocnego kopa ku lepszemu życiu.

Czy w ogóle warto czytać książki motywacyjne?

Dla wielu osób wyżej wymienione 3 najlepsze książki motywacyjne, które warto przeczytać, nie będą warte zapoznania się z nimi. Tacy ludzie twierdzą, że czytanie ich to tylko strata czasu, która nie wniesie nic nowego do ich życia. Z takim podejściem zdecydowanie nie warto po nie sięgać. Jeśli jednak wierzysz, że sam możesz mieć realny wpływ na swoje życie i swoją produktywność, wówczas zdecydowanie warto pochylić się nad tymi książkami.